"به نامــــــ خــــــدا"

سلام دوستان ! لطفا قبل از استفاده از مطالب سایت، به مطالعه ی این متن بپردازید.

معمولابیشتر افراد جامعه را افرادی تشکیل میدهند که در هر سمتی که دارند (اعم از پزشک،معلم،محقق ،کارمند و) درحال اراِئه خدماتی به جامعه ی خود میباشند، که به نسبت این خدمات متفاوت میباشد ولی همگی انها در ارتباط با جامعه هستند!

شاید تعریف ما از اخلاق حتی تعریف های مسخره و بچه گانه ای باشد. مثلا اگر بخواهیم بچه گانه در رابطه با این موضوع نظر بدهیم در پاسخ به پرسش " اخلاق چیست؟" میگوییم:( اخلاق چیزی است که خیلی ها ندارند ! برخی مهربان اند و برخی هم که تعدادشان کم نیست خیلی بد اخلاق و غیر قابل تحمل اند!.

میبینید؟! حتی کودکان هم میدانند "اخلاق " چیست و بهتر از ان میدانند اخلاق بد برای دیگران غیر قابل تحمل است ! همین کودکان بزرگ میشوند، در دوره ای از زندگی به این تعریف میرسند که" اخلاق، دو نوع است ! اخلاق خوب و اخلاق بد.!"

انها ممکن است به این نتیجه ی اساسی هم برسند که " اخلاق بد، برای جامعه هم قابل تحمل نیست!"

حالا بهتر میتوانیم تعریف کنیم. صرفا تعریف ما از اخلاق، رفتار های روحی بد و خوب ما نیست! اخلاق ،شامل رفتار های فیزیکی هم می باشد که در صد بیشتری از اهمیت در جامعه را به خود اختصاص میدهد!

اخلاق فیزیکی ما همانطور که گفته شد در جامعه تاثیر می گذارد! مثلا اگر من دروغ بگویم که " در مسابقات تیم ملی دوستم زهرا به شدت مصدوم شد !" کسانی که این خبررا میشنوند ممکن است دچار حال خرابی شوند و ابراز دلسوزی کنند.

یا به عکس ممکن است زهرا اسیب دیده باشد و نخواهد کسی این موضوع را بفهمد، اما منی که اخلاق نداشته باشم می ایم و خبر را نشر میدهم. چه در فضای مجازی و چه در بین مردم! زهرا ناراضی بوده و من بعنوان یک عضو از فضای مجازی نه تنها حرمت دوست خودم را حفظ نکرده ام بلکه اصول فضای مجازی را هم رعایت نکرده ام! پس میتوان گفت بعنوان یک عضو "چه از" فضای مجازی و چه در جامعه اخلاق را رعایت نکرده ام!

1:یک مهندس ژنتیک اگر اطلاعات شخصی ژن های گونه های مختلف را به دیگران بگوید، اخلاق حرفه ای نداشته است!(رازداری)

2:یک معلم وقتی با دانش اموزش صداقت نداشته باشد و مطالب صحیح را اموزش نداده باشد، اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده است!(راستگویی)

3:یک پلیس زمانی که اطلاعات پلیسی و مربوط به پرونده هایش را نشرهد، اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده است! (رازداری)

4:حتی یک انسان اگر نسبت به حوادث "مثل سیل ، تصادف و." اطراف خود بی تفاوت باشد، اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده است!(بی توجهی)

5:هر فرد از هر رشته و شغلی اگر به شغل های دیگر جامعه احترام نگذارد و سعی در تخریب برخی انهارا داشته باشد " با انتشار مطالب غیر حقیقی و یا هر روش دیگر" اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده است!( احترام به سایرین و ارزش گذاری بر کارهای سایرین،احساس مسیولیت)

و در اخر .!

6: اگر یک وبلاگ نویس، مطالب صحیح و تایید نشده را در فضای وبش قرار دهد و بدون کسب اجازه مطلبی را از دیگر سایت ها ارایه کرده باشد، آنهم اخلاق حرفه ای را رعایت نکرده است.! (احساس مسیولیت، احترام به سایرین)

هر انسانی مسوول است!و من، تمام سعی خود را در رعایت اخلاق حرفه ای رعایت کرده و مطالب کپی شده را تمامی با ذکر منبع و نویسنده انجام داده ام، امیدوارم مطالب سایت مورد استفاده ی شما قرار بگیرد.

{با تشکر از بازدید شما}

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود برترین ترانه های پارسی Pamela یوگی اوه دختری که روی ابرها قدم میزند...! دانلود نرم افزار بیمه من فیلینـــگ نوشت سقفهای شیبدار ویلا بام شیروانی Amy وبلاگ گروه گرافیک ناحیه یک ارومیه ماجان